3(5)/2014

Drodzy Czytelnicy Paradiso!

Cieszymy się, że grupa zainteresowanych naszym miesięcznikiem stale się po większa. Bardzo pozytywnie zaskoczył nas odbiór „specjalnego dodatku” z informacjami o szkołach i zaproszeniem na dzień otwarty. Bardzo Wam dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy. Na spotkanie przyszło wiele osób zainteresowanych naszymi szkołami. Przez ten dodatek pokazaliśmy także środowisko, w którym powstaje Paradiso! 🙂

Przekazujemy Wam Miesięcznik Oratorium w środku Wielkiego Postu. Niech kolejne jego dni zostaną ubogacone refleksją nad tym czasem. Odpowiedzmy sobie też na pytanie w jaki sposób współcześnie można być ascetą! W marcu świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji proponujemy filmy, które powstały w różnych kulturach i z perspektywy kobiet pokazują ich subtelny świat. Nie zapomnieliśmy również o teatrze, gdyż 27 marca obchodzimy jego międzynarodowy dzień!

Niech patronują Wam w tym czasie Matka Boża – ideał kobiecego piękna i św. Filip Neri, który swoje penitentki ze szlacheckich domów kierował z dziełami miłości do sierocińca.

Życzę Wam owocnej lektury. Nie rozdzierajcie szat, lecz serca, nie miejcie posępnej miny, nie maltretujcie się wyrzeczeniami, lecz z radością podejmujcie uczynki miłosierdzia!

ks. Mirosław Prasek COr

W numerze:

ks. Mirosław Prasek COr
— Św. Filip i kobiety

ks. Mirosław Prasek COr
— Słowo wstępne

s. Magdalena Zawadzka fmm
— Przepis na Wieliki Post

ks. Ireneusz Gizan COr
— O poście

Marcin Kuna
— I Ty możesz zostać ascetą!

Małgorzata Ziewiecka
— Najpiękniejsza z kobiet w oczach Boga i Jej dieta-cud

Maja Janczykowska-Kuna
— Kobiece kino

Kilka słów o teatrze

Ojceic diecezji – biskup Edward Materski

Krzysztof Szwarc
— Filozofia dla życia

Wojciech Sałek
— Idziemy do kina…

Vox populi!

Z leksykonu malucha