1/2013

Drodzy Czytelnicy Paradiso!

Udostępniamy Wam pierwszy numer oratoryjnego miesięcznika Paradiso!

Nasz patron – św. Filip Neri – o wszystkich próbach zdobywania przez ludzi szczęścia na ziemi z uśmiechem mówił: to marność! Sam nie dbał o majątek czy godności kościelne. Naszym celem jest niebo! – paradiso! W 1. Liście do Koryntian czytamy: Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie. (1 Kor 10, 31).

Po obejrzeniu ostatniego filmu o radosnym świętym pt. Preferisco il Paradiso (wydanym również w polskiej wersji w serii Ludzie Boga pod tytułem Św. Filip Neri) nie sposób nie powtarzać słów piosenki – „wybieram raj!” Warto ją sobie przypomnieć: www.youtube.com/watch?v=9xMdMzsAGEg. Kto filmu nie widział – koniecznie musi nadrobić zaległości!

Każdego miesiąca chcemy w naszym piśmie dotykać jakiegoś zasadniczego tematu. Początek naszego publikowania złączył się z czasem rozważań o mieszkaniu świętych, czyli o niebie! Jak wyobrażamy sobie tę rzeczywistość? Czy jest ona odległa i niedostępna? Nasz Święty powtarzał, iż chciałby, aby ludzie przychodzili do Boga pociągnięci miłością, a nie przymuszeni bojaźnią.

Bardzo dziękuję Zespołowi, że podjął trud redagowania takiej formy gazety! Zachęcamy do dzielenia się nią z innymi, dodawania jej do ulubionych i rozpowszechniania za pomocą wszelkich dostępnych środków!

Pamiętajcie, że jest to czasopismo tworzone dla Was! Czekamy na Wasze opinie, propozycje, wnioski, uwagi i krytykę. Jesteśmy otwarci na dialog i pytania. Czekamy na Wasz udział w powstawaniu kolejnych edycji (chętnie opublikujemy listy czy nawet całe artykuły)!

Wszytko chcemy czynić w radości, nawet przy podejmowaniu najpoważniejszych tematów. To nasza oratoryjna dewiza.

Owocnej lektury!

ks. Mirosław Prasek COr

W numerze:

ks. Mirosław Prasek COr
— Słowo wstępne

ks. Piotr Woszczyk COr
— Czym jest życie wieczne?

s. Magdalena Zawadzka fmm
— Wieczór Świętych

Marcin Kuna
— Czy należy bać się Halloween?

s. Cecylia Tran Nu Tuyet Tram fmm
— Duchowa wędrówka do Wietnamu

s. Magdalena Zawadzka fmm
— Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens…

Krzysztof Szwarc
— Święty bez granic, przyjaciel wszystkich cierpiących

Maja Janczykowska-Kuna
— Śmierć jako źródło życia

Z leksykonu malucha